Przedsiębiorstwo grupy Brugg
 
     
 
 
     
 
 

Ogrzewanie fermentorów, w których wytwarzany jest biogaz

 
 
Ogrzewanie fermenterów
 
 
» Przykład przebiegu montażu
 

Prospekt

PRO_ZBIORNIKI_FERMENTACYJNE_2017.pdf  (pdf, 662 kB)
 
 

Dane techniczne

 

Wykonanie orurowania z przyłączem wewnątrz zbiornika

Połączenie giętkiej rury pofałdowanej ze sztywną rurą stalową wykonuje się przy użyciu przyłącza GRAPA z uszczelnieniem grafitowym oraz narzędzi uniwersalnych. Rura sztywna przechodzi na zewnątrz zbiornika poprzez przepust w ścianie.
» Karta katalogowa 1.800  (pdf, 180 kB)
 
 

Wykonanie orurowania z przyłączem na zewnątrz zbiornika

W wykonaniu tym rura pofałdowana wyprowadzana jest na zewnątrz zbiornika poprzez szczelne przepusty umieszczone w otworach przebiciowych, natomiast przyłącza GRAPA z uszczelnieniem grafitowym wykonywane są na zewnątrz zbiornika. Unika się w ten sposób połączeń wewnątrz zbiornika.
» Karta katalogowa 1.810  (pdf, 151 kB)
 
 

Proste i efektywne

Rury BIOFLEX ze względu na zwiększoną powierzchnię ścianek umożliwiają uzyskanie zwiększonego nawet o 50% przewodzenia ciepła w porównaniu do rur z gładkimi ściankami. Układanie rur w fermentorze odbywa się w jednym odcinku o odpowiedniej długości, do wykonania połączeń nie ma potrzeby spawania lub stosowania specjalistycznych narzędzi. Możliwe jest wykonanie montażu bez miejsc połączeń. Rury można bez problemu dopasować do geometrii fermentora i zamontować na jego ścianach, obojętnie, czy wykonane są one z żelbetu czy stali. W razie potrzeby dostarczamy cały zestaw montażowy ze wszystkimi niezbędnymi zawieszeniami, śrubami, itp.
 
 

Rurociągi układane poza fermentorem

W zależności od wymiarów i wymagań można zastosować giętkie rury preizolowane CASAFLEX i CALPEX, lub w przypadku konieczności zastosowania większych rur sztywny system rurowy PREMANT.
 
 

Doświadczenia / know-how

Można śmiało stwierdzić, że to rozwiązanie systemowe przeznaczone do zastosowania w instalacjach do wytwarzania biogazu sprawdziło się doskonale w praktyce. System ten jest stosowany w ponad 500 obiektach w Niemczech i Szwajcarii i należy do najbardziej sprawdzonych systemów w instalacjach wytwarzających biogaz.
 
 
 
 
 
Movie Biogaz 
 

 
 
Ogrzewanie fermentora 
Ogrzewanie fermentora do wytwarzania biogazu w Goldenstedt-Lutten (D)
 

 
 
Mapa strony  |  Stopka redakcyjna
Poleć stronę    
 | Datenschutzerklärung | Privacy Policy
   
Brugg Rohrsystem AG
Industriestrasse 39
CH-5314 Kleindöttingen
 
Tel: +41 (0) 56 268 78 78
Fax: +41 (0) 56 268 78 79

www.pipesystems.com

» Länderwahl
File suche_pl.cfm nicht vorhanden